سوداگری و دلالی مسکن مهر در شهر‌های جدید به صفر می‌رسد

دبیر کارگروه تنظیم بازار املاک و مستغلات گفت: با بازرسی‌هایی که می‌شود به زودی سوداگری و دلالی مسکن مهر را به ویژه در شهر‌های جدید به صفر خواهیم رساند.

یاسر دستمالچیان دبیر کارگروه کنترل و تنظیم بازار املاک ومستغلات در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان  در خصوص برچیده شدن بساط دلالان و سوداگران بازار مسکن گفت: با توجه به دستوراتی که از سوی رئیس جمهور شهید در خصوص کنترل و تنظیم بازار مسکن داده شد با بخش عمده ای از سوداگران در شهرهای مختلف به ویژه پردیس برخورد شد و اجازه فعالیت به آنها نداده ایم.

دستمالچیان بیان کرد: به زودی با بازرسی و اقداماتی که انجام می شود سوداگری و دلالی را به ویژه در شهرهای جدید برای پروژه های مسکن مهر به صفر خواهیم رساند.

وی افزود: طبق  آمارهای بانک مرکزی میانگین رشد نقطه به نقطه مسکن  در اردیبهشت ماه سال گذشته ۱۰۷.۲ درصد بود که با اقدامات انجام شده به ۱۲.۵ درصد رسانده ایم.

وی تاکید کرد:  تورم نقطه به نقطه در اردیبهشت ماه سال گذشته از ۱۰۷.۲ به ۱۲.۵ درصد طی امسال کاهش داده ایم. با اقداماتی که انجام می دهیم  میزان تورم نقطه به نقطه را همچنان کاهشی خواهیم کرد‌.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا