پایه‌ریزی آغاز تجارت ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

رئیس اداره همکاری‌های چندجانبه تجاری وزارت امور خارجه از پایه‌ریزی آغاز تجارت با اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد.

عزیز منصوری رئیس اداره همکاری‌های چند جانبه تجاری، مالی، انرژی و‌حمل و‌ نقل وزارت امور خارجه نیز در نشست هماهنگی برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا تهران گفت: زحمات زیادی برای توسعه روابط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا کشیده شده و به همین دلیل لازم می‌دانیم از کسانی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر کنیم.

منصوری افزود: در آینده و با توسعه مناسبات ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا شرایط تغییر خواهد کرد و ما اقدامات موثری را در این زمینه انجام خواهیم داد. در این زمینه یک عزم ملی نیاز است که ما بتوانیم توسعه مناسبات را در این چارچوب دنبال کنیم.

وی ادامه داد: سیاست‌های چندجانبه گرایی و عضویت ایران در سازمان‌های بین‌المللی و منطقه ای از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم به شمار می‌رود. به همین دلیل نیز عضویت ایران در سازمان‌ها و گروه‌های بین‌المللی مانند بریکس و شانگهای دارای دستاوردهای مهم اقتصادی برای کشور بوده که بخشی از آن از طریق رسانه‌ها در اختیار افکار عمومی جامعه قرار گرفته است.

رئیس اداره همکاری های چند جانبه تجاری وزارت امور خارجه از پایه ریزی آغاز تجارت با اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد و در پایان گفت: دولت سیزدهم اراده قاطعی برای توسعه مناسبات با سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دارد و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مدونی صورت گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا