اعتصاب کارکنان ۲۰۰ فروشگاه استارباکس در آمریکا

کارگران و کارمندان بیش از ۲۰۰ فروشگاه استارباکس در ایالات متحده آمریکا در اعتراض به میزان حقوق و دستمزدهای خود، دست از کار کشیدند.

کارگران و کارمندان بیش از ۲۰۰ فروشگاه استارباکس در ایالات متحده در اعتراض به میزان حقوق و دستمزدهای خود، دست از کار کشیدند.

برگزارکنندگان این اعتراضات می‌گویند که اعتصاب روز پنجشنبه بزرگترین اعتصاب طی ۲ سال اخیر میان تلاش‌ها برای اتحاد فروشگاه‌های این شرکت بوده است.

اتحادیه کارگری “یونایتد” آمریکا سالروز “جام قرمز” استارباکس را برای برگزاری این مراسم انتخاب کرد چرا که معمولاً یکی از شلوغ‌ترین روزهای سال است.

استارباکس قرار بود روز پنجشنبه هزاران لیوان قابل استفاده مجدد را به مشتریانی که نوشیدنی‌های مخصوص تعطیلات سفارش می‌دهند، اهدا کند.

این اتحادیه همچنین پیش‌بینی کرد که بیش از ۵۰۰۰ کارگر در “شورش جام سرخ” شرکت کنند.

به‌گفته اتحادیه یونایتد، کارگران بخشی از روز را به تجمع اعتراضی پرداختند و بقیه روز از فروشگاه‌های خارج از این اتحادیه بازدید کنند. حدود ۳۰ فروشگاه نیز روز چهارشنبه دست از کار کشیده بودند.

جونیپر شوایتزر، یکی از کارمندانی که ۱۶ سال برای استارباکس کار کرده است، گفت که این شرکت و ایده‌آل‌های آن را دوست دارد، اما معتقد است که این شرکت به وعده‌های خود عمل نمی‌کند.

شوایتزر که روز پنجشنبه در بیرون فروشگاه خود در شیکاگو به همکاران خود در این اعتصابات پیوسته بود، گفت: آنها به ما یک دنیا وعده وعید داده‌اند ولی به آنها عمل نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اعتراضات روز پنجشنبه پنجمین اعتصاب کارگران استارباکس از زمانی بود که فروشگاهی در نیویورک، در اواخر سال ۲۰۲۱ به اولین فروشگاهی تبدیل شد که به این اتحادیه پیوسته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا