تسویه قریب الوقوع ۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی های صنعت برق

سخنگوی صنعت برق گفت: ۳۰ هزارمیلیارد تومان از بدهی های صنعت برق به زودی تسویه خواهد شد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: در راستای ماده ۶ قانون حمایت از صنعت برق و پرداخت مابه التفاوت قیمت تمام شده و تکلیفی برق، دولت با پیشنهاد وزارت نیرو لایحه دو فوریتی تخصیص ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد که دو فوریت طرح مذکوردر جلسه روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید .

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه لایحه مذکور در قالب الحاق یک بند ب تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تهیه و ارسال شده است افزود: ۳۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تولیدکنندگان و پیمانکاران صنعت برق با استفاده از اوراق مالی اسلامی و اسناد خزانه به زودی تسویه خواهد شد.

وی افزود: بر اساس قانون، دولت موظف است اعتبار لازم جهت پرداخت مابه‌التفاوت قیمت فروش تکلیفی انرژی برق و انشعاب آن را با قیمت تمام شده و همچنین معافیت‌های قانونی اعمال شده برای فروش برق را پیش‌بینی و به وزارت نیرو پرداخت نماید .

رجبی مشهدی اظهار داشت : در صورت تصویب نهایی این لایحه توسط شورای نگهبان، وزارت نیرو بخش قابل توجهی از مطالبات تولید کنندگان برق، تامین کنندگان تجهیزات و پیمانکاران صنعت برق و نیروگاه های خصوصی را پرداخت خواهد کرد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه پرداخت به موقع مطالبات نیروگاه های خصوصی بابت فروش برق نقش اساسی در حفظ آمادگی نیروگاه ها برای تولید برق در سال آینده خواهد داشت، افزود : امید است با تصویب نهایی طرح مذکور، نیروگاه های کشور بتوانند نسبت به انجام برنامه های تعمیرات و نیز اتمام طرح های توسعه ای خود اقدام نمایند تا بتوانیم دوره اوج بار سال ۱۴۰۳ را نیزهمانند دو سال گذشته با تامین برق پایدار برای کلیه مشترکین پشت سر بگذاریم .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا