نقشه راه اتریوم در سال ۲۰۲۴ منتشر شد! بوترین چه برنامه‌هایی در سر دارد؟

رمز ارز نوشت:ویتالیک بوترین، خالق و هم‌بنیانگذار اتریوم، نقشه راه به‌روز شده این بلاکچین برای سال ۲۰۲۴ را به اشتراک گذاشته که اولویت‌های اصلی این اکوسیستم را مشخص می‌کند.

این اولویت‌ها عبارتند از؛ ادغام یا مرج (Merge؛ یک الگوریتم اجماع اثبات سهام قوی)، سرج (Surge؛ با هدف دستیابی به ۱۰۰ هزار تراکنش در ثانیه در سراسر شبکه اتریوم و شبکه‌های لایه دوم آن)، اسکرج (Scourge؛ کاهش خطرات در مورد MEV و استخرهای نقدینگی)، ورج (Verge؛ تأیید آسان‌تر بلاک)، پرج (Purge؛ ساده‌تر کردن پروتکل) و اسپلرج (Splurge؛ موارد دیگر).

بوترین در توییت جدید خود، روش نهایی شدن در تک اسلات (single-slot finality) یا SSF را به عنوان «ساده‌ترین راه برای رفع بسیاری از نقاط ضعف فعلی طراحی اثبات سهام اتریوم» تأیید و پیشرفت‌های انجام‌شده در شبکه‌های لایه دوم و پیاده‌سازی درخت ورکل (Verkle) را تحسین کرد.

بوترین همچنین توضیح داد که اولویت اسکرج حول محور مبارزه با تمرکز اقتصادی در دو بخش کلیدی اتریوم تغییر یافته است، یعنی MEV و استخرهای لیکویید استیکینگ.

همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، رشد سرویس استیکینگ لیدو (Lido) از زمان انتقال بلاکچین اتریوم به اجماع اثبات سهام، نگرانی‌های زیادی را در مورد تمرکز اقتصادی در این شبکه، ایجاد کرده است.

جدا از سایر تغییرات کوچک، اولویت‌های اصلی اکوسیستم اتریوم نسبت به طرح کلی سال گذشته یکسان باقی مانده است. بوترین از ارائه جدول زمانی برای تغییرات مذکور در این اکوسیستم خودداری کرد، اما تغییرات تقریباً بر اساس اولویت ترتیب داده شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا