ریزش سنگین قیمت سکه در راه است؟

اگر قیمت دلار روند صعودی نداشته باشد و قیمت طلا در بازار جهانی یاری نکند قیمت سکه در بازار مستعد ریزش سنگین است.

رشد دیروز قیمت سکه امامی برای معامله گران معنادار بود. سکه در شرایطی که بازارهای جهانی تعطیل بودند، به افزایش بهای ۴ دهم درصدی دلار، پاسخی ۹ دهم درصدی داد و همین عدم تناسب در رشد، زمینه ساز افزایش حباب فلز گران بهای داخلی شد.

دیروز بعدازظهر فاصله ارزش ذاتی سکه و قیمت بازاری آن به بالای مرز ۵ درصدی رفت و در محدوده ۴/۵ درصدی قرار گرفت. رشد حباب سکه، از نگاه برخی فعالان،‌ به معنای آن است که معامله گران این بازار نسبت به آینده قیمتی طلا و دلار خوشبین هستند. در واقع بخشی از سکه بازان تصور می کنند که در روز جاری یا دلار به رشد خود ادامه خواهد داد یا حداقل اونس طلا حرکت دوباره ای را به سوی محدوده هزار و ۸۰۰ دلار کلید خواهد زد.

در صورتی که اتفاق های گفته شده رخ ندهد، سکه می تواند با سرعت قابل توجهی در مسیر کاهشی قرار بگیرد. ارزش ذاتی سکه دیروز بعدازظهر در محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار داشت و در شرایطی که دلار و اونس طلا رشد معناداری را تجربه نکنند، فلز گران بهای داخلی به سوی همان محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد.

با این حال، اتفاق دیگری که افزایشی های بازار سکه را امیدوار کرد، شکست محدوده مقاومتی ۱۱ میلیون و۲۰۰ هزار تومان بود. به باور تحلیل گران فنی تا زمانی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نوسان می کند، شانس صعود در بازار سکه بیشتر است. شکست محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می تواند زمینه ساز ورود قیمت سکه به کانال ۱۰ میلیون تومانی شود.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا