بیل گیتس در لیست ثروتمندان سقوط کرد

طبق گزارش فوربس، ثروت بیل گیتس با ۱۲۹.۶ میلیارد دلار کمی کمتر از مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک است و به همین علت وی در حال حاضر پنجمین فرد ثروتمند جهان است.

بر اساس رتبه بندی میلیاردرهای مجله فوربس، بیل گیتس، مؤسس شرکت آمریکایی مایکروسافت، با انتقال اخیر سهام خود به همسر سابقش پس از جدایی، عنوان چهارمین فرد ثروتمند جهان را از دست داد.

برآورد شده است که ارزش دارایی ملیندا فرنچ گیتس، بعد از دریافت سهام بیل گیتس، همسر سابقش، به ۵.۶ میلیارد دلار رسیده است. این زوج پس از نهایی شدن طلاقشان طی هفته گذشته در حال تقسیم دارایی های خود هستند.

بر اساس رتبه بندی میلیاردرهای فوربس، انتقال این سهام به ملیندا کافی بود تا بیل جایگاه خود را به عنوان چهارمین فرد ثروتمند جهان از دست بدهد.

طبق گزارش فوربس، ثروت بیل گیتس با ۱۲۹.۶ میلیارد دلار کمی کمتر از مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک است و به همین علت وی در حال حاضر پنجمین فرد ثروتمند جهان است.

بر اساس پرونده های جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ماشین سرمایه گذاری بیل گیتس یعنی شرکت Cascade Investment ، روز پنجشنبه تقریباً ۲.۴ میلیارد دلار سهام به ملیندا منتقل کرد.

جدایی موسس مایکروسافت از همسرش پس از ۲۷ سال زندگی/ سرنوشت دارایی ۱۴۶ میلیارد دلاری بیل گیتس چه می‌شود؟

این نقل و انتقال سهام برای اولین بار توسط بلومبرگ در روز دوشنبه گزارش شد. در ماه مه، چند روز پس از اعلام طلاق این زوج، بیل ۳.۲ میلیارد دلار سهام به ملیندا منتقل کرد.

بر اساس پرونده های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ملیندا ۳.۳ میلیون سهم AutoNation AN به ارزش ۳۹۲ میلیون دلار دریافت کرد.

او در حال حاضر ۸.۸ درصد از سهام این شرکت خودروی مستقر در فلوریدا را در اختیار دارد. شرکت Cascade نیز ۲.۸ میلیون سهم از شرکت سازنده تجهیزات کشاورزی Deere & Co را که اکنون ۱ میلیارد دلار ارزش دارد و ۹.۵ میلیون سهم شرکت ملی راه آهن کانادا را که اکنون ارزش آن نیز ۱ میلیارد دلار است، واگذار کرده است.

مشخص نیست که ملیندا در نهایت چقدر سهام دریافت می کند. او همچنین ممکن است دارایی های اضافی از بیل مانند سهام شرکت های خصوصی یا املاک و مستغلات دریافت کرده باشد که افشای عمومی این نقل و انتقالات اجباری نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا