کاهش ۵۰ درصدی ورود آب به سد کرج

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: در حال حاضر ۹۷ میلیون متر مکعب از ظرفیت ۱۸۰ میلیون متر مکعبی سد کرج پر است و با این آمار می‌توان گفت ظرفیت این سد ۲۵ درصد منفی است.

داوود نجفیان با اشاره به اینکه در شش ماه اول امسال ورودی سد کرج ۵۰ درصد و ورودی سد طالقان نیز ۶۰ درصد کاهش داشته، اظهار کرد: طبق گزارش‌های دریافتی از هواشناسی، پاییز امسال میزان بارش‌ها در استان ۳۰ درصد کمتر از حد نرمال است به همین دلیل باید گفت پاییز امسال پاییز خشکی است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط موجود تامین آب شرب مشترکین البرزی اولویت اول شرکت آب منطقه‌ای است، ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده، تاکید زیادی بر به تعویق انداختن کشت‌های پاییزه می‌شود تا بتوانیم منابع موجود را مدیریت کنیم.

این مسئول اضافه کرد: در نیم قرن گذشته، خشکسالی به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولین تبدیل شده و کاهش بارش‌ها باعث شده از یک سو میزان آب‌های سطحی کاهش یابد و از سوی دیگر تغذیه منابع زیرزمینی با مشکل مواجه شود.

نجفیان با اشاره به وضعیت سدهای البرز گفت: در حال حاضر ۹۷ میلیون متر مکعب از ظرفیت ۱۸۰ میلیون متر مکعبی سد کرج پر است و با این آمار می‌توان گفت ظرفیت این سد ۲۵ درصد منفی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز افزود: از ظرفیت ۴۲۰میلیون متر مکعبی سد طالقان هم ۲۰۵ میلیون متر مکعب یعنی ۲۸ درصد از مجموع ظرفیت این سد خالی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا